Namid: Věk Bílé noci (cca 5000 – cca 9000)

Následuje Věk Bílé noci, který je ukončen událostí podobnou roztříštění, ale s menším rozsahem a vlivem. Šlo o vytvoření kouzla mrtvý blesk, které vysává magickou energii z okolí a zásobuje jí svého sesilatele. Protože dotyčný tehdy nevěděl, kdy má dost, proměnil se následně v živoucí atomovou bombu plnou uvolněné magie. Jeho vlastní exploze by nebyla tak barvitá, kdyby se energie při tomto aktu uvolněná nepřidala k volní magii v prostoru a nepokračovala jako tsunami skrze zbytek dimenze.

Nějakou dobu poté, co se civilizace i z tohoto oklepala, se dá počítat Věk rovnováhy nebo Mlčenlivých. Prvním kamínkem jeho mozaiky je překvapivě střetnutí ze Stínem Prvopočátku, které se ale odehrálo na Zashionu, se kterým Namid neměl nikdy co do činění. Tento věk tak odstartovala pouze shoda okolností, kdy Prvotní válka, odstartovaná sporem Kernose Hmotného světla a Teuruma Ohnivých očí, datována ještě před událostmi na Zashionu, vzala své místo díky Mozenratovu dopadu na zahradu Chrámu mořského slunce právě na Namidu.

Ačkoli o Zashionu na Namidu nikdy neslyšeli, má dimenze s několika světy celkem čilé vztahy. Obchoduje s Rivnorií, občas Dacholorem (pradomov namidských vampýrů) a matně tuší, že severně od Mlčenlivch hor by se měl nacházet Tamengaskar, z většiny asi džungle, o které se zmiňují některé staré svazky, ale to je tak všechno. Zmínky jsou i o několika dalších světech, leč cesty do nich jsou zřejmě aktuálně mrtvé.

Věk Bílé noci přibližné pořadí událostí:

  • stejně jako předtím je prvních několik desítek let ve znamení obnovování civilizace. Politická situace se až na několik výjimek prakticky nemění, pouze je tu víc ruin a potvor.

  • z vyhnanství se vrací velké množství sjednocených, i když jich spousta zůstává ve svých horských a dalších sídlech. Jednak chtějí přesně zjistit, co se stalo a také cítí, že bude třeba jejich schopností.

  • po několika dobrých zkušenostech začíná masová poptávka po magii a dalších původně zatracovaných uměních. Vznikají akademie, na odlehlejších místech učí prastaří mistři.

  • obrovský rozvoj měst a civilizací, centralizovaná kontrola prakticky nad celým Amidem k relativnímu dobru všech. Zatím všichni magii používají pouze pro její účinky a kouzlo.

  • pak Radoth objeví matrici mrtvého blesku, kouzla umožňujícího kompletní vycucnutí energie z prakticky všeho.

  • s tímto kouzlem začíná řešit své osobní problémy i se angažovat v politice při rychlém řešení konfliktů.

  • zjišťuje, že i velké množství síly navíc zvládá naprosto bez problémů.

  • během velmi krátkého času prakticky nejmocnější mág Namidu.

  • konec přichází z pokusem vysát velmi starého druida, což se mu sice napůl podaří, ovšem rozdílnost typů magie způsobí chvilkovou nestabilitu, která ale dokonale stačí k celkové zkáze.

  • Nastává Bílá noc a třetí Roztříštění Namidu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.