Namid

Namid je svět kde kultury se kříží
naděje i zkáza každým dnem se blíží
Na sever i jih cesty se klikatí
střeží je koně i kocouři strakatí
Ať je to Soran, Ostvir či Dyren důstojný
život v nich vede se vcelku obstojný
Nenechte se zmást slupkou jejich tvrdou
a nechte příběhy, at se na vás hrnou

(Turistická brožurka o Althoriku, tisk Kapka, Lísteček a synové)

Popis podle částí

Věk zakladatelů (0 – 5000)

Věk Bílé noci (cca 5000 – cca 9000)

Věk rovnováhy (později Věk Mlčenlivých)

Namid je podnebím nejvíce podobný planetě Zemi, dokonce i teplotní rozdělení je celkem stejné. Na severu končí Mlčenlivými horami, které se pak k hranici dimenze mění spíše v jednotný ledový masiv. Čím jižněji, tím tepleji.

Na samotném jihu dimenze už se teplota pod kontinenty Nabu a Unghi příliš nezvyšuje, ale ostrovy pod Nabu, jižní polovina Dawsi a jih Unghi jsou tvořeny skalnatými nehostinnými planinami. Hornina se zde vyznačuje jen tím, že ačkoli se složením neliší od zbytků území, získává z dosud neznámých důvodů mnohem větší tvrdost. Občasné výzkumy ukázaly sice přítomnost některých cenných materiálů, kvůli kterým by stálo za to zahájit těžbu v těchto oblastech, ale pod zem se pořádně zatím nepodařilo nikomu dostat. Hornina odolává jakémukoli fyzickému narušení a ruší také magii.

Ledové podnebí severu přechází celkem rychle do mírnějšího pásu. To zahrnuje Tamaral, Althorik a Atur. Studené, ovšem nikoli sněhové podnebí je i na rohovém Rystighu.

Existují různé verze toho, jakým způsobem na Namidu vypadá den. Problém je v tom, že denní světlo se sice objevuje v pravidelných intervalech (a dokonce na víceméně stejnou dobu), ale jeho zdroje nemají jednotnou podobu. Většinou se ale na nebi vyskytují jakési zářící skvrny, pruhy či jiné útvary, díky kterým je vidět. Zářící tělesa a oblasti rotují celým obrovským prostorem Naefaru a je možné, že tyto různorodé světelné zdroje právě na Namidu způsobuje něco nad dimenzí. Občas se sice zjeví i pevný bod (podobný našemu slunci), ale bývá to málokdy a obvykle nemá dlouhého trvání.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.