Namid: Tassarth

Tassarth

Nejsevernější kontinent Namidu, skládačka (momentálně) 11 států, na které si s poklidem shlíží Mlčenlivé hory.

Najdete tu jedenáct království, knížectví či hrabství (podle obvyklé hierarchie), respektive jedenáct poměrně stálých státních celků. Obyvateli jsou většinou skhurti a gromové, ovšem ani ostatní rasy nejsou neobvyklé. Hodně málo tu ale najdete šotky a anshe. Obyvatelé proti nim sice nic nemají, ale obě rasy dávají přednost teplejšímu podnebí a tím pádem jižnějším oblastem Namidu.

Stojí za to zmínit se o státních hranicích. Ty jsou sice pevně stanovené (nebo kdysi byly), ale protože počasí nebývá nic moc, ty sloupky a značky se občas posunují a státní hranice tak nejsou obvykle konkrétní čárou, ale jakýmsi pruhem o šířce 100 – 200 metrů. Někdy i více. Kromě mnoha právních nedorozumění – jednotlivé státy jsou na svoje hranice často dost háklivé, ale zároveň nejsou schopny o nich držet stabilní přehled – to někdy způsobuje problémy mezi samotnou hraniční patrolou. Nejsou zase tak vzácné případy, kdy se strážci zatknou nebo i zraní vzájemně, protože se jejich skupinky vzájemně považují za vetřelce.

Na samotném severu tvoří hranici samotného Namidu rozlehlý masiv Mlčenlivých hor. Skrývají se v nich mnohá tajemství a mnozí lidé. Není těžké dostat se na jejich kraj, ale pak už vás čeká rostoucí potenciál problému, protože se kromě náročného terénu blížíte k okraji dimenze.

Na Tassarthu vám nepomohou tituly ani placky nebo glejty. Tady přežijete jen vlastními schopnostmi. Stejně tak, pokud jste například vyšetřovatel vyslaný cizím státem, nepočítejte s tím, že by vám pověření otvíralo dveře. Ty musíte otevřít rukou nebo sekerou. I jednotliví vládci s vámi nebudou jednat nijak výrazně ohleduplněji. Ovšem pokud se na vlastní chybou dostanete do vězení, už se očekává, že se dostanete ven na vlastní pěst.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.