Zashion

Zashion

Zashion je na popis i historii zatím nejednodušším světem. Skládá se z jediného kontinentu pokrytého téměř jen pouští a jako změna slouží pouze tři větší horské oblasti. Krongerské vrchy, Nramaské hory a Vraneský pás.

Města Zashionu jsou budována na kruhovém půdorysu a stavěna čistě podle geometrického klíče. Je to kompromis mezi umístěním nebeských těles, která jsou od jisté doby viditelná na obloze, navíc to usnadňuje úklid po občasných písečných bouřích. Ty se tu nevyskytují tak často, jak by jeden čekal.

Mnohé překvapuje, jak je Zashion vlastně strašně malý. Má se i za to, že byl součástí větší dimenze, ale vlna roztříštění jej odlomila od zbytku tohoto světa a zachovala jako samostatný celek. Faktem je, že Zashioňané byli událostmi celého vesmíru téměř nedotčeni a jako jeden z mála světů tak nevymezili ani předěl ve vlastní historii. Jejich letopočet je proto vlastně totožný s Naefarským časem.

Zashion je jedna z nejmenších známých dimenzí. Je to jen jeden kontinent obklopený mořem. Mořem tak mohutným, že se nikdo ani neobtěžoval dát mu nějaké jméno. Je to prostě moře.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.