Zashion

 

 

Jednotky a průběh roku

Společnost

Živly

 

 

Původně poměrně pustý pouštní kontinent, upravený do současné tropičtější podoby samotnými Zashionci. Každý zde narozený člověk má schopnost ovládání jednoho z živlů – ohně, vody, země, vzduchu či duševní energie. Cca 70% pouze jeden, 25% dva a 5% tři. Faktem ale je, že vláda více schopností znamená taky menší sílu v jednotlivých živlech.

Díky kombinaci vlády nad živly byli Zashionci schopni původní pustinu v určité míře přetvořit a učinili tak z pustiny celkem exotické místo. Jedná se o jednu z nejmenších dimenzí vůbec (jeden kontinent). Zashion je charakteristický městy stavěnými do soustředných a pootočených kruhů. Nelze z nich minout Tar – Enor, zvaný také skalní srdce, centrum říše a sídlo vládce – Zářícího.

Zashionská společnost tíhne k hierarchičnosti, na druhou stranu uvnitř samostných frakcí – bojovníků či kněží – vládne určitá míra přátelství, která občas prosákne i na povrch. Kromě živlů trénují všichni obyvatelé jednu ze dvou bojových cest – Měsíčního Draka nebo Slunečního Tygra. V kombinaci s již zmíněnými živly to vytváří velmi silnou společnost, která je schopná opravdu velkých věcí.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *