Série Naefaru

Série Naefaru je ústřední knižní sérií vztahující se k Naefaru. Minimum je toho již napsáno, spousta ještě čeká na prsty bušící do klávesnice…

Naefar vznikl před cca 15ti lety v době mých středoškolských studií. Od té doby se ovšem rozrostl daleko za přesah jedné knihy. Zrodil se spletitý a krásný příběh i nový vesmír, ve kterém se odehrává.

 Vadí vám míchání různých žánrů dohromady? Tak čtěte dál…

 Nemám rád, když se v knihách míchají prvky, které nedávají dohromady smysl a nefungují. Nemám rád knihy, jejichž lákadlem má být jen to, že náctiletý hrdina objeví pravdu o svých rodičích – bozích, vlkodlacích, upírech, strašidlech, lidech z jiné planety.

 Jak sám uvádím v předmluvě knihy, snažím se složit poctu fantasy, která mne během života skutečně ovlivnila a oslovila. Jen několik příkladů z mnoha děl, kterých si velmi vážím – Zeměplocha Terryho Pratchetta, Sága Dračích kopí Margaret Weissové a Tracyho Hickmana či Mág Raymonda Eliase Feista.

 Snažím se vytvářet čistý svět, ale stále variabilní, takový, který vás může stále překvapit, ale přece jen v něm najdete něco jistého. Takový, ve kterém najdete jak klasické rytíře středověku a stále silnou magii založenou na vyslovených zaklínadlech, tak i nové prvky, nové přístupy a postavy, které vám přirostou k srdci.

 Je libo svět, ve kterém se budete moci brzy i sami pohybovat?

Tak čtěte dál….

 Dolaďuji herní systém, který dovoluje komukoli se po tomto fantastickém světě s pomocí několika mechanismů pohybovat i na vlastní pěst.

 Proč píšu vlastní systém? Protože Dračí doupě, Hrdinové fantasy, Dračí doupě plus i Dračí doupě 2 mne omezovaly. A protože na svoje postupy získávám i od protřelých hráčů a znalců více systémů pozitivní ohlas, asi na tom něco bude.

 Chcete původní svět, dobrou zápletku, humor i kvalitní jazyk?

Tak čtěte dál…

 Snažím se od nikoho záměrně nekopírovat, ovšem inspiraci nepopírám. Člověk pracuje v myšlenkách vždy nějak s tím, co už někde viděl nebo četl. Bez přečtení desítek svazků by se asi nikdy sám psát nerozhodl.

 Občas slyším poznámky, že můj humor má blízko k Zeměploše. Ano, něco na tom bude. Dílo Sira Pratchetta mne oslovilo natolik, že se jeho styl humoru stal trochu součástí mého vyjadřování. Naložte s tím, jak uznáte za vhodné.

 Chcete fantasy, která ví, že se nezavděčí každému?

Tak čtěte dál…

 Píšu s vědomím, že neoslovím každého. Nejde to. Neexistuje kniha žádného žánru, kterou by si s chutí přečetl každý. Kdysi mne zaujal rozhovor s Christopherem Paolinim, autorem Eragona, který prohlásil Chtěl jsem napsat takový příběh, jaký bych si jednou sám rád přečetl.

 Této myšlenky se držím.

Komentáře

Napsat komentář