Série Naefaru

Série Naefaru je ústřední knižní sérií vztahující se k Naefaru. Minimum je toho již napsáno, spousta ještě čeká na prsty bušící do klávesnice…

Naefar vznikl před cca 15ti lety v době mých středoškolských studií. Od té doby se ovšem rozrostl daleko za přesah jedné knihy. Zrodil se spletitý a krásný příběh i nový vesmír, ve kterém se odehrává.

 Vadí vám míchání různých žánrů dohromady? Tak čtěte dál…

 Nemám rád, když se v knihách míchají prvky, které nedávají dohromady smysl a nefungují. Nemám rád knihy, jejichž lákadlem má být jen to, že náctiletý hrdina objeví pravdu o svých rodičích – bozích, vlkodlacích, upírech, strašidlech, lidech z jiné planety.

 Jak sám uvádím v předmluvě knihy, snažím se složit poctu fantasy, která mne během života skutečně ovlivnila a oslovila. Jen několik příkladů z mnoha děl, kterých si velmi vážím – Zeměplocha Terryho Pratchetta, Sága Dračích kopí Margaret Weissové a Tracyho Hickmana či Mág Raymonda Eliase Feista.

 Snažím se vytvářet čistý svět, ale stále variabilní, takový, který vás může stále překvapit, ale přece jen v něm najdete něco jistého. Takový, ve kterém najdete jak klasické rytíře středověku a stále silnou magii založenou na vyslovených zaklínadlech, tak i nové prvky, nové přístupy a postavy, které vám přirostou k srdci.

 Je libo svět, ve kterém se budete moci brzy i sami pohybovat?

Tak čtěte dál….

 Dolaďuji herní systém, který dovoluje komukoli se po tomto fantastickém světě s pomocí několika mechanismů pohybovat i na vlastní pěst.

 Proč píšu vlastní systém? Protože Dračí doupě, Hrdinové fantasy, Dračí doupě plus i Dračí doupě 2 mne omezovaly. A protože na svoje postupy získávám i od protřelých hráčů a znalců více systémů pozitivní ohlas, asi na tom něco bude.

 Chcete původní svět, dobrou zápletku, humor i kvalitní jazyk?

Tak čtěte dál…

 Snažím se od nikoho záměrně nekopírovat, ovšem inspiraci nepopírám. Člověk pracuje v myšlenkách vždy nějak s tím, co už někde viděl nebo četl. Bez přečtení desítek svazků by se asi nikdy sám psát nerozhodl.

 Občas slyším poznámky, že můj humor má blízko k Zeměploše. Ano, něco na tom bude. Dílo Sira Pratchetta mne oslovilo natolik, že se jeho styl humoru stal trochu součástí mého vyjadřování. Naložte s tím, jak uznáte za vhodné.

 Chcete fantasy, která ví, že se nezavděčí každému?

Tak čtěte dál…

 Píšu s vědomím, že neoslovím každého. Nejde to. Neexistuje kniha žádného žánru, kterou by si s chutí přečetl každý. Kdysi mne zaujal rozhovor s Christopherem Paolinim, autorem Eragona, který prohlásil Chtěl jsem napsat takový příběh, jaký bych si jednou sám rád přečetl.

 Této myšlenky se držím.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *