Do Soranu dorazil, jednu ruku přerazil 06

Tohle všechno by bylo celkem normální, nebýt toho druhého muže. Ten v bojové tunice totiž držel ve zvednuté ruce za ucho někoho dalšího, očividně o dost staršího, ale držel ho stejně jako dopálený učitel neposlušného žáka, který dostane výprask před celou třídou.

„Vy ste tu voba, no to je dobrý. Co zase proved?“ zachechtal se Henlin, v klidu obešel výčepní pult a kývl na šlachovitého mladíka, který zrovna míchal jakýsi jiskřící nápoj. Ten mu pozdrav oplatil, dokončil svoje dílo a donesl ho hostu v rytířské zbroji, který se opíral o sloup opodál. Pak si přehodil přes ruku utěrku a zmizel kdesi vzadu.

Drawk teprve teď postřehl několik postav v pláštích a róbách a několik v brnění. Zaslechl také pár šustivých zvuků a odtušil, že dýky, vrhací nože a další zbraně, které měli hosté vždy po ruce, se tiše vrací na svá místa. Šepot čepelí. Také si všiml, že host rytířského typu odložil sklenku na stůl, sundala si přilbu a uhlazovala si nakrátko střižené modré vlasy. Na dvojici v jednostranném držení nikdo výrazně nereagoval a všichni se věnovali se vlastním hovorům nebo dalším činnostem. Drawkovi došlo, že musí jít částečně o nějakou vnitřní ochranku a více méně stálé osazenstvo lokálu, které dohlíží na hladký provoz.

„Tenhle hajzlík si zase neudržel zapnutý kalhoty a já teďka musim zase žehlit ty jeho dojebaný avantýry,“ prohlásil muž svírající ucho. Pak mu padl zrak na Drawka.

„A ty seš kterej?“

„To je Drawk nra Tar – Enor, posílá ho sem Daregan z Mořskýho slunce,“ vysvětlil Henlin.

„Ha… výborně, kamaráde, jdeš mi rovnou do rány.“ Pak dotáhl svého vězně za ucho k baru a posadil ho na stoličku. „Ty se teď ani nehni, za minutku se k tobě vrátim.“

Došel k Drawkovi a zkoumavě si ho prohlížel. Ten pozvedl obočí (malíková hrana na krk) a když muž v bojové zbroji kmitl rukou, vykryl jeho ránu v půlce pohybu. Tohle se opakovalo ještě několikrát, přičemž padly různé údery na různé části těla, ale jeho reakce byla vždy stejně blesková jako poprvé.

„Fajn, Daregan nekecal. Rozhodně se pro tebe něco najde. Já jsem Derakin Černá pěst a v tomhle království velím tajný službě. A mám pro tebe rovnou na dnešek speciální prácičku,“ řekl a do jeho hlasu jasně pronikla škodolibost.

Pak se podíval na Nareatha a pokračoval: „Drawku nra…,“ otočil se zaraženě zpátky na Zashioňana, „co je hergot to nra?“

„To znamená ,pocházející z´ a na Zashionu je to běžná součást jména,“ vysvětlil automaticky Drawk a tušil, že to není naposled.

„Zashion? O tom jsem v životě neslyšel. Ale to je fuk,“ uzavřel Derakin napůl pro sebe.

„Dobře, Drawku, seznam se s Nareathem, Dareganovým ztřeštěným bratrem. Dělá nám poradce, ale bohužel je to taky těžkej kurevník, co pravidelně obšťastňuje mnoha způsoby něžné polovičky zdejší šlechty. A protože dneska fakt nemám čas řešit jeho problémy, uděláš mu na pár hodin dozor.“

„Cože?!“ křikl udiveně Nareath a shodil na zem panáka, kterého mu k ruce mezitím stihl přistavit Henlin a jehož okraj dosud zamyšleně hladil prstem.

„No je to naprosto jednoduchý, příteli,“ navázal Derakin a ani Nareath, ani Drawk si nebyli zcela jisti, komu je promluva určena, jen kmitali zrakem z toho druhého na Černou pěst a zpátky.

„Drawk se potřebuje trochu seznámit s městem a ty potřebuješ dozor, aby ses zase nezaplet do nějakejch sraček, respektive do sraček větších, než v jakejch už seš. Takže ho provedeš po městě, můžete nakoupit pár věcí, a on tě bude držet na uzdě.“

„Ale…“ začal postarší šlechtic.

„A tentokrát opravdu nechci nic slyšet. Ty tvoje blbiny budu řešit až potom, teďka mám na pořadu něco akutnějšího.“

00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *