Jeden z prvních případů, jen s minimem dopadů 01

„Ahhh..,“ pousmál se hrabě, „ta pověstná Kovova diskrétnost. No dobře, co se dá dělat, je to pravda. Jednoduše vzato, poskytovat vám prostor pro operace je sice příjemné a některé moje budovy aspoň nezahálí, ale už je to pořád to samé. Tak si říkám, že bych se mohl podílet i na něčem zajímavějším, to je asi všechno.“

Mystik sepjal ruce a pomalu přikývl. „Upřímně, čekali jsme podobný vývoj, vzhledem k tomu, že naši dosavadní spolupráci neprovázely žádné problémy a stala se už řekněme… rutinou.“

Char se ještě chviličku díval někam do neurčita asi dvacet centimetrů od Schemova ramene.

„Dokonce by se našlo něco hnedka, protože se nám hodí skutečnost, že zasedáte v královské Radě.“

Schem pozvedl obočí. „To je docela skok,“ poznamenal.

„Je to na vás moc silné?“

„Chacha… myslím, že ne. O co se jedná?“

 

Základní struktura potenciální legislativní hrozby

 

Královský palác Crarthak byl úctyhodná a komplikovaná stavba. Původní hrad byl poměrně jednoduchý, ale postupem času, změnami a rozšiřováním se stal chrámem, symbolem moci a pohodlný sídlem protkaným mnoha tajnými zákoutími v jednom. Zkrátka perfektní citadelou.

V jeho vnějším okruhu se nacházely místnosti pro oficiální záležitosti včetně Síně Devíti, zasedací místnosti pro královskou Radu. Oproti zajetému názvu bylo těch míst deset, protože devíti arbitrům předsedal sám král.

Uprostřed elipsovitého dřevěného stolu byla menší elipsa s několika složkami v černé barvě a s reliéfem erbu města. Rada dnes z více důvodů zasedala v méně než polovičním počtu, takže nemohla přijímat rozhodnutí, ale přítomní členové chtěli aspoň projít to nejdůležitější a připravit se na další setkání. Vedle Tyrose Archiváře, arbitra kultury a umění a arciknihovníka Královské knihovny seděla jeho sestra, hlava Cechu bankéřských kruhů a arbiterka pro finanční záležitosti království. Hrabě Schem, aktuální arbitr diplomacie a zahraničních vztahů, si pročítal jednu ze složek a občas prohodil několik slov s králem.

Nade všemi levitovala postava zahalená různobarevným ohněm. Občas si přitáhla některou ze složek, která se před ní zastavila a otevřela. Tharan, rifter a jedna z nejmocnějších magických osob kontinentu, byl z pochopitelných důvodů arbitrem pro magii. Jeho oheň nepálil, byl pouze jedním z přijatelných způsobů, jak průběžně ventilovat přebytek many, který Tharanovo absolutní nadání pro magii způsobovalo. Cenou za schopnosti, které mu dovolovaly používat bez omezení a výraznějšího rizika prakticky veškeré známé typy magie, byla skutečnost, že musel čarovat prakticky neustále, jinak by se stal lidskou magickou bombou schopnou bez problémů vyhodit do povětří polovinu města. Kromě toho mu dělalo problémy čarovat na dálku, pokud byl od jiných prostor nějak fyzicky oddělen. Neměl problém s tím vyvolat méně než hodiny ochranný štít nad celým městem, ale pokud by měl očarovat osobu, od které ho fyzicky dělí deset domů, jeho šance a síly se radikálně snižovaly.

Fyzicky se vyskytoval několik mil od Soranu v rozlehlém sídle, ale pokud byla potřeba jeho asistence na místě, mohl být přítomen během pár vteřin. Pohyboval se téměř výlučně různými stupni levitace a teleportace a jeho přítomnost obvykle provázelo množství efektů vyjadřujících jeho momentální náladu.

00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *