Jeden z prvních případů, jen s minimem dopadů 06

„No taky nebylo co, tahle runa zasahuje bez spojovacího paprsku a bez projektilu. Nebo spíš bez viditelnýho spojovacího paprsku, ten tam samozřejmě je kvůli kontaktu, ale je čirej. Kdyby nás někdo opravdu bedlivě pozoroval ze strany, tak uvidí, že se vzduch mezi náma a těma blbečkama dole v jedný lince na moment zatetelil, ale to je jedinej průvodní jev.“

Drawk nad tím chvilku dumal, pak si beze slova přitiskl runkuši zase k obličeji a uštědřil partičce ještě několik zásahů pro jistotu. Jeho úsilí se setkalo s kýženým efektem, protože čtveřice upustila od svých záměrů a vytratila se někam do tmy.

Zashionec otočil zbraň o devadesát stupňů a když hladil vnější plášť, potěšilo ho, že se po použití ani moc nezahřála. Jak se ale už dověděl dříve od Weasta, měly to ve zvyku hlavně rubiové hůlky určené na ovládání ohně a bojových kouzel.

„Tohle není rubium, co?“

„Ne, je to v základu diamit, ale s trochu jiným poměrem diamantu a dalších složek.“

„Jakej to má dosah?“

„Hele s timhle modelem jsem zatim zkoušel sto padesát metrů a celkem bez potíží. Ale neumim tolik přiblížení zraku, takže dál jsem se nedostal. Chtělo by to fakt dobrýho střelce, kterej umí zároveň trochu runy. Je to zbraň na pomezí profesí,“ zasmál se Weast a vstal.

„Dáme panáka?“ nadhodil Drawk a oprašoval si tuniku.

„Můžem,“ přikývl jeho kolega, složil nožičky na hlavni, zavěsil si zbraň na rameno a vydal se na druhou stranu střechy.

Drawk ho následoval. V duchu si udělal poznámku, že si musí jednu koupit.

 

Neplánovaná eliminace operační paměti se specializací na právní oblast

 

Ulice Zakutá byla malebnou ukázkou hospodské kultury. Začínala ve Staročtvrti, končila v Nikdysvitu – nebo obráceně –  a daly se na ní demonstrovat snad všechny úrovně pohostinství. Na staročtvrťském úseku šlo o soustavu malebných vináren, hospůdek a barů, čím blíže Nikdysvitu, tím větší byla šance, se při vašem vstupu proletěl někdo oknem na ulici a zpátky vešel ihned za vámi.

Wyhar Čirý zrak seděl uvnitř u otevřeného okna a sledoval, jak mezi mraky občas probleskly stříbrné žilky na nebi. Občas tu seděl se skicákem na klíně a dělal si náčrtky toho, co mu tvary na večerní obloze připomínaly. Ačkoli nebyl nějak zvlášť magicky zdatný, občas se mu i podařilo prohlédnout klenbu a spatřit na chvíli hlubiny daonaru. Dneska ho ale trápily vážnější věci.

V jeho domácím trezoru ležel celkem podrobný rozbor novely dopravního zákona se všemi propojeními a spojitostmi, které, pokud vejdou v platnost, byly tichým ohrožením království na více než jedné frontě. Wyharovi bylo jasné, že tohle není náhoda, že někdo musel listiny upravit, padělat nebo nějak pospojovat z více zdrojů. Tohle by asi zjistil Medůza, jenže Doktor byl teď někde mimo Soran a nemělo cenu se s ním spojovat, pokud nemohl materiál prozkoumat osobně. Ale padělek nebo originál, to bylo celkem vedlejší. Je potřeba dohledat toho, kdo to upravoval a taky, kdo to plánoval a jak z toho hodlal těžit. Nebylo těžké uhodnout stranu, která se snažila Machaju dlouhodobě poškodit, ale zatím se to omezovalo na více či méně rafinované útoky vedené spíše na samotnou SVS, nikoli na království jako takové.

Chvíli uvažoval, že Derakinovi zavolá rovnou přes daonar, ale nějak neměl náladu si přidávat k dosavadnímu tlaku v hlavě ještě napětí telepatického spojení. Tohle může počkat do rána, řekl si nakonec a dopil číši. Pak vstal, zaplatil několik mincí útraty a musel chvíli počkat, protože jeho anshí ocas se zaklínil mezi záhyby křesla takovým způsobem, že teprve přicházel k sobě jak se obnovoval krevní oběh.

00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *