Přes hory a přes moře, snad to nikdo nezvoře

O několik hodin a spoustu nadávek později se nad Soran zvedla skupina pěti wyvernů a vydala se nocí na jihozápad.

 

,,Koho kurva napadlo vzít zrovna wyverny!!!“ zařval Kavir Lesní čepel do povětří kolem sebe a doufal, že jeho slova se donesou k dalším čtyřem členům noční letky. Nejmenovala se tak, ale prostě letěli v noci.

V jeho hlavě se ozval Derakinův podrážděný telepatický hlas.

-Musíš fakt tak řvát?-

Kavir si odfrkl a odvětil mu stejným komunikačním kanálem.

-Nemusim, ale potřeboval jsem si ulevit.-

-No a kdybys takhle nevyšiloval, tak ti klidným tónem řeknu, že je to aktuálně nejlepší způsob, jak se rychle dostat na Grenodii a nenechat tam stopy. Tohle jsou zvířata tý elfský diplomatický skupiny, která nocuje v královským paláci.-

-Derakine, my sme šlohli wyverny elfům s diplomatickou imunitou a obchodníma smlouvama pro království na příští tři roky? –

Drawk nra Tar- Enor, který tuto otázku položil, měl ve svého formálního nadřízeného většinu času důvěru, ale tohle byly momenty, kdy skutečně pochyboval o jeho duševním zdraví. Oba dva si ale dávno ověřili, že jsou schopni vzít vlastního krále jako rukojmí, použít umělecké plátno o rozměrech dva na dva metry pro zakreslení bojových pozic nebo královskou korunu jako zarážku do dveří, když bylo uvnitř horko. Takže si vlastně neměli co vyčítat.

Černá pěst si duševně povzdechl, z čehož ostatní vždycky trochu zamrazilo.

-Nešlohli jsme je, jen jsem si je půjčil. Nevěřili byste, jak jsou tahle zvířátka ochotná ke spolupráci, když na vás visí pár kousků vepřového. –

Kolem nich přeletěl další wyvern a na jeho zádech rozesmátá Ardwen, bojomágyně. Stejně jako kolem ostatních, i kolem ní pulsovala clona chránicí v rychlosti několika set kilometrů v hodině jezdce před větrem, deštěm a zimou. Šlo o štít kopírující téměř přesně tvar těla, neomezující v pohybu a snadno naučitelný během jednoho dne. Kouzlo patřilo k základnímu výcviku.

-Podívejte, se na ty šikovný tvorečky!- zavýskala telepaticky. Daonar měl vždycky sklon přenášet spolu s komunikací i záblesky emocí, takže Ardwenina dobrá nálada trochu pozvedla na duchu i zbytek skupiny ve složení Derakin Černá pěst, Drawk nra tar Enor, Kavir Lesní čepel, Rentgol Půlnoční šepot a Vidto Plamenné prsty.

Dokonce i Rentgol se usmál a to bylo u mystika co říct. Obvykle byl velmi zamlklý a na zbytečné řeči si nepotrpěl. Komunikace skrze astrální sféry pro něj byla skoro přirozenější než běžná mluva. Aktuálně měl opět jednu ze svých nemluvných nálad, což mělo několik důvodů.

Byla mu zima a moc toho nenaspal. To druhé byla jakási vizitka kvalitního mystika, ale na náladě to člověku nepřidalo. Taky na něm jako obvykle spočívaly celkem kritické úkoly. Aktuálně monitorování okolního prostoru a dohled nad tím, aby tým SVS nikdo nevypátral, nebo minimálně aby se o pátracích tendencích vědělo aspoň trochu dopředu. Dokonalé krytí byl vždycky nedosažitelný ideál.

-Klesáme, za chvilku jsme na pobřeží Grenodie,- poslal ostatním prostou informaci a pokusil se přesvědčit vlastního wyverna, že z klesání budou mít prospěch opravdu oba dva a na zemi to bude stejná legrace jako pár set metrů nad hladinou moře.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *