Přes hory a přes moře, snad to nikdo nezvoře

Derakin kývl na důkaz, že informace akceptuje. Celkem to tušil, protože Rentgol se poslední týden skoro vůbec nezastavil. Jeho mysl zpracovávala denně obrovské množství informací, ze kterého by se běžný smrtelník zbláznil během dvou hodin. Soranský mystik patřil ale k tvrdému jádru syndikátu a bylo nutné respektovat jeho potřeby.

„Musíme odlákat pozornost,“ poznamenal Drawk, „potřebujeme nějakou blbost, která je na chvilku zaměstná. Jak dlouho může trvat dojít do tý cely a dostat odtamtud jednu osobu?“

„Víme, kde je a dostat se dovnitř nebude problém, mám tu několik výbušnejch krystalů,“ řekl Derakin a vyňal odněkud hrst skleněných tyčinek zbroušených tak, aby nevypadávaly, pokud je člověk někam nebo do někoho zabodl.

,,Jak je to silný?“

,,Na mříže to tak či onak stačit bude, myslim, že tady je maj spíš symbolicky.“

,,Ten člověk… jak moc bude chtít vypadnout? Já jen jestli to nebude takovej ten případ, kdy je radši pod zámkem a v teplíčku,“ zeptal se Kavir.

,,Podle toho, co vim, tohohle chlápka odklidil Ostvir, protože se neshodl se směrováním politiky a asi se pohádal přímo s Chiprunevem. Což je podle mě blbost, protože ten holohlavej hajzl nezavírá, ale rovnou odpravuje. Obecně si myslím, že si tady nestěžuje, ale nepohrdne lepšíma podmínkama a šancí bývalým přátelům trochu zatopit.“

,,Takže ale nevíme, jestli se nebude bránit, jestli nás tam něco netrefí mezi voči nebo jestli na nás sám nečeká s kudlou v ruce?“

,,Kavire, kdy jsme naposled šli do něčeho, kde jsme věděli, co přesně očekávat?“

,,Minulý úterý a stejně to byla jen banda šlapek, co rády házely hvězdice,“ odvětila Ardwen.

,,Já bych možná návrh měl,“ ozval se hlásek, při kterém ale všichni ztuhli.

Vidto Plamenné prsty byl tak nenápadný, že všem okolo skoro uniklo, že je vlastně s nimi. Nebyli si jisti, proč ho vlastně vzali, ale když už byl na wyvernovi, nikdo nic nenamítal. Tenhle postarší trpaslík, kromě skutečnosti, že dovedl k virtuozitě umění poznamenat i klíčovou informaci naprosto mimoděk, se stále těšil velmi dobré kondici a přežil toho možná víc než celá soranská služba dohromady. Plynulo to z prosté skutečnosti, že byl vynikajícím odborníkem na oheň. Oheň ve všech podobách. Byl to pyroman, občas pyrokinetik, pyrofor a bůhvíco pyro ještě. Ten chlap žil ohněm.

Důvod, proč se všem okolo zatajil dech, byl zpravidla destruktivní způsob řešení situací, který si ovšem jeho specializace vyžadovala. Ačkoli to vypadalo, že s sebou téměř nic nenese, všichni věděli, že je schopen zapálit kus skály i v momentě, kdy mokrý a bez šatů vyleze z horké lázně.

,,Neurazíš se, když se budu bát zeptat, co máš v plánu?“

Trpaslík pokrčil rameny a sáhl si pro něco k opasku. Všichni instinktivně uskočili.

,,Jasně, vy volové, budu práskat něco tady, když jste všichni v dosahu. Jsem možná cvok, ale nejsem tupej,“ pak se opět podíval na Derakina, ,,Nic moc, jen taková drobnost pro odvedení pozornosti, která spustí tak za hodinku, když se do ní pustim hnedka.“

Derakin se rozhlédl po ostatních a částečně u nich hledal aspoň argumentační pomoc. Všichni věděli, že Vidto by uměl vypálit polovinu ostrova a pravděpodobně právě tu, na které se budou nacházet, pokud by to považoval za potřebné pro úspěch mise. Na druhou stranu ten trpaslík dokázal s minimem námahy neskutečné věci, nad kterými měl vždycky a za všech okolností perfektní kontrolu. Pokud by vycházel z hořícího zámku a řekl vám, že hlavní věž se zhroutí přesně ráno v půl osmé, Derakin byl ochoten na to vsadit svůj roční příjem a oficiální uniformu včetně spodků.

,,Dělej, co uznáš za vhodné, ale bez mrtvých.“

Vidto přikývl a zmizel ve tmě.

,,Fajn, začínám být oficiálně zvědavá,“ podotkla Ardwen a sledovala místo, kde zmizela Vidtova hbitá postava.

,,Já jen doufám, že neudělá nějakou prasárnu,“ ozval se Rentgol.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *