Do Soranu dorazil, jednu ruku přerazil

Zkrácená verze toho, jak Drawk nra Tar – Enor pro Derakina Černou pěst pracovati začal…

„Soran je místem setkání mnohých
uliček krátkých i čepelí dlouhých
Projdi jím jednou a v duši ti zůstane,
i když se ti nic zvláštního nestane.
Dokud si zachováš osobnost svoji,
nebudeš z těch, co za tmy se bojí“

místní popěvek

 

Liška a Sumec postávali na rohu ulice Prasklé sam/nice jen kousek od hostince U Zmetka. Jedno písmeno na kovové tabulce bylo už roky nečitelné a nikdo se nenamáhal to opravit. Oba drobní zlodějíčci pozorovali posouvající se stíny, které vytvářelo ranní slunce, a čekali, jestli se nevyloupne neopatrný časný chodec, tedy živočišný druh, kterému už nějakou dobu hrozilo vyhynutí.

„Viděls poslední dobou Pádla?“ zeptal se najednou Sumec.

,,Prej má něco v Ostviru,“ odvětil Liška a ubalil si cigaretu.

Ozvalo se podrážděné mumlání a klapot kopyt, kterým se do pohybu moc nechtělo. Před protější zdí zastavil povoz s několika pytli a bednami, obchodník seskočil z kozlíku a rozhodným krokem se vydal vstříc výčepu.

Liška se Sumcem ho znali. Letmo na něj kývli, aniž se však dočkali odezvy. Jejich pozornost ale přitáhlo něco, co se začalo pomalu vkrádat do svěžího vzduchu, který se po noci pomalu rozehříval.

Sílící pach spáleniny.

Za chvíli je jeho intenzita donutila otočit hlavy a zaslechli také vícehlasný hovor. Blížila se skupinka čtyř osob. Dva muži podpírali třetího, který se opíral o krátkou hůl, a jeho noha vůbec nevypadala dobře. Za nimi pomalu kráčel někdo v šedém hábitu, tolik typickém pro mystiky.

„Hele Drawku, a ta tvoje telepatie nezachytává, co si lidi myslej nebo jak se cítěj?“ zeptal se zadní voj skupinky.

Muž se zraněnou nohou zavrtěl hlavou a přehmátl si hůl. „Na Zashionu to tak fungovalo, ale tady zatim cejtim jen to, jak se pohne kdokoli, kdo je tak dva metry ode mě pár vteřin předtím, než to opravdu udělá. Fajn je, že se na to nemusim vůbec soustředit a neruší mě to. Aspoň tohle zůstalo.“

Neznámí chodci vystoupili ze stínu budov do světla a Liška se Sumcem si uvědomili, že jeden z nich je pravděpodobně Derakin Černá pěst, velitel královské tajné služby.

Oba kriminálníčci byli na vážkách. Pokud se tu bude dít něco zajímavého, chtěli u toho být. Na druhou stranu neměli jakoukoli potřebu upozorňovat zrovna Černou pěst na svou existenci, tím méně přítomnost. Začali se proto velmi zvolna sunout podél zdi s úmyslem zapadnout do stejného lokálu jako před chvíli obchodník s povozem.

Když už byli u dveří, uvědomili si, že během jejich soustředění na nenápadný postup čtveřice dávno zmizela, a vlastně jediný, kdo jim věnoval nějakou pozornost, byl raněný, který na ně vrhl dosti unavený pohled.

Začali se tedy sunout zpět na světlo, tentokrát mnohem suverénněji, a jejich těla zaujala téměř automaticky stejně nedbalou pozici jako před úkrytovými manévry.

00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *