Do Soranu dorazil, jednu ruku přerazil

„Moc se mi nemel, máš stehno skoro nadranc,“ oznámil mu mystik a zkoumal cosi na Drawkově noze.

„Co… co se stalo?“ zeptal se Drawk, o kterého se zase pokoušela mdloba, a hlava mu začínala solidně třeštit.

„Někdo ti zapíchl do nohy sferil, což nikdy není úplně dobrý, když jsi zrovna naživu. Ale řekl bych, že původně byl větší a zlomil se, viď?“

Drawk přikývl, a když si našel aspoň trochu pohodlnější pozici, pustil se do detailů.

„Nejdřív jsem pomohl Adwern s jedním zmetkem se sekerou, pak jsem se pozdravil s… asi s Chasterem a pak mě trefil nějakej hajzlík v černý masce. Chvilku jsme kolem sebe kroužili a pak ho někdo picnul. A jak mu šip připíchl ten jeho hábit k tělu, našel jsem mu na zádech to pouzdro.“

„Pouzdro na sferil. Je to ze dvou kusů a špičatý, aby se to dalo zapíchnout do živý tkáně. Což se mu nakonec podařilo, co?“

Drawk zavrtěl hlavou: „Jemu ne. Když jsem ho prohledával, překvapila mně zezadu nějaká ženská s mečem. Lehce jsme do sebe ťukli, pak jsem jí vyrazil ten meč z ruky, ztratil jsem rovnováhu, a jak jsem se ohnal nohou, napích jsem se na ten krystal, kterej použila jako dýku do druhý ruky. A jak jsem cuknul s nohou, tak byl vejpůl a… vybouchl?“ zakončil Drawk otázkou své líčení.

Půlnoční šepot si povzdechl: „Ne úplně. Ale jakmile byla porušena jeho struktura, tak z něj začal unikat obsah. A protože to narušení bylo prudký, tak ta energie vyrazila jako vlna. Není to výbuch, spíš určitej typ ozáření. Ta část, která ti zůstala v noze, se vybila a docela slušně tě popálila. Ale po tý žábě tu není ani stopa. Teda dvě stopy bot, kolem kterejch je ožehnutá dlažba,  ale ona už je někde v pytli a to další tělo taky nemáme.“

Drawk si teprve teď dodal odvahy a podíval se na svoji nohu. Na stehně měl jasně ohraničenou kruhovou spáleninu, která ale ani nebolela, spíš tupě tepala, a nohu měl hrozně zesláblou. Občas se v ráně zableskl nějaký ten sferilový střep, který tam ještě zůstal. Ze zbytků nohavice se ještě trochu kouřilo a Drawk si vzpomněl na Dareganův popis toho, jak ho našli na zahradě Mořského slunce v podobném stavu. Mám na ten oheň nějak kliku.

„Budu tu nohu moct ještě použít?“ zeptal se Rentgola s obavou v hlase.

Ten se zachechtal: „Bez problémů, tohle není nic vážnýho. Jen ti z toho musíme dostat střepy a pak stačí trochu šikovnej druid, aby to napravil. Například Aini. Ale pár dní si poležíš. Aspoň si můžem víc pokecat o magii a dalších věcech,“ zazubil se.

„Aini? Ta… liška?“ zeptal se opatrně Drawk.

„Je to anshka. Ale jinak jo, ta liška se jmenuje Aini. Je syndikátová patoložka a léčitelka. Vzhledem k tomu, že je druidka a zároveň ovládá slušně nekromancii, asi nenajdem lepšího odborníka na živé a mrtvé najednou,“ zazubil se pro změnu Černá pěst.

„Jaktože necítím skoro žádnou bolest? Jen takový tupý škubání?“

„Upálilo ti to dost nervových spojů, a hlavně to postupovalo hrozně rychle, takže tělo se nestačilo ani leknout,“ vysvětlil mu Rentgol. „Ale dost keců, dostaneme tě někam do bezpečí.“

Derakin ho vzal pod jedním ramenem a Weast pod druhým. Na rovině to šlo dobře, ale cesta po schodech se neobešla bez mnoha nadávek a tlumených výkřiků bolesti. Derakin pak upřímně prohlásil, že na první noc v práci to rozhodně není zlé a Drawk se cítil trochu líp.

„Jen mě mrzí, že jsme nečapli ty dva,“ prohlásil Zashioňan zklamaně, kdy vyšli na ulici, a už svižněji se ubírali směrem k Staročtvrti, kde byla i Letící čepel.

Weast protáhl a zesílil jednu ze svých hůlek, takže ji Drawk mohl použít jako oporu.

Derakin nad jeho poznámkou mávl rukou: „To je v pohodě. Většina toho, co jsme chtěli, je asi někde v tvojí hlavě, takže se k tomu dostanem. A tyhle anonymní bouchači i bouchačky přicházej a odcházej stejně jako vítr nebo denní světlo. Řešit netřeba.“ Derakina taky potěšilo, že Drawk už o sobě uvažoval jako o části syndikátu a mluvil v množném čísle.

Když kráčeli kolem jednoho zapadlého hostince a míjeli dva zlodějíčky, zakručelo při pohledu na vývěsní štít v žaludku všem čtyřem. Ale přece by nezradili Henlina a jeho kuchyni.

Byl čas na vydatnou snídani.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.