SVĚTY

Namid klasika obsahující mírný pás, hory, nehostinný jih a pouště, nejbližší pozemským podmínkám

 

Zashion [Zasion] – jediný kontinent uprostřed moře, pevná hierarchie a struktura společnosti, každý člověk zde narozený má vrozené ovládání jednoho z pěti živlů – oheň, voda, země, vzduch, duše.

 

Rivnoria – sada několika kontinentů a mnoha větších ostrovů a ostrůvků, které se zmenšují směrem od středu dimenze k okrajům. Dimenze notoricky známá zarytými společenskými konvencemi a neutuchajícím politickým bojem o moc, který ale nepřechází v přímé střety tak často, jak by se mohlo zdát

Dacholor – domov a hlavní stan naefarských upírů. Dimenze existující v odstínech černé a bílé, kde vládne skoro stále soumrak, povrch je obvykle bílý a připomíná křídu, voda šedá až černá, všechno zde působí trochu jako negativ. Dacholor existuje v jakémsi all time módu. Upíři jsou schopni přirozeně manipulovat s časem, minulostí a historií a existují zde prakticky veškeré varianty možné minulosti i budoucnosti zároveň. Kromě toho jsou schopni za velmi tučné, ale málokdy peněžní obnosy vytvářet například banku, která má při vzniku již 10letou úspěšnou historii a toto naroubovat velmi elegantně na historii světa, ve kterém se má taková věc nacházet.

Mentero

Tamengaskar – tropický, exotický i pouštní svět sousedící severně přímo s Namidem

Draula – velmi nehostinné místo připomínající pravěk, ale téměř bez života. Svět kamene, skal, občasné vody a sporadického života. Množí se zde kostry odvážných poutníků. Vzhledem k podmínkám je to skvělé místo na schovávání věcí, artefaktů nebo informací. Bohužel atmosféra nepřeje stabilitě magie a díky tomu je velmi jednoduché ztratit informace o tom, kam co bylo ukryto. I když se teleportujete dvakrát na stejné místo podle přesných propočtů, můžete skončit někde úplně jinde. Navíc povrch a prostředí vypadá velmi podobně, takže je velmi jednoduché se tu ztratit.

Nagratur – menší svět několika primitivních kmenů a národů, které zůstaly izolované od ostatních dimenzí a samy o sobě neměly příliš důvodu k dalšímu vývoji. Podnebí připomíná podzimní Anglii. Jde o mírnou dimenzi žijící si vlastním životem.

Anathrae – svět iluzí, mlhy, přeludů, halucinací a hlasů. Obývají ho víly, duchové, různé střípky z daonaru a celkem často se sem zatoulá některý obyvatel Dacholoru. Anathrae dýchá pietní energií, je tu velmi ticho, vládne lezavý pocit mrtvolného chladu, který se zažírá pod kůži. Celá dimenze připomíná atmosférou jeden velký hřbitov, pohřebiště, chrám a kostel v den pohřbu v jednom.

Trarthak – hmotný výběžek pekla a spodních sfér. Většina dimenze připomíná probíhající požár nebo výbuch sopky. Povrch je vyprahlý, vzduch částečně jedovatý, podmínky obecně velmi nehostinné. Voda se za běžných podmínek rychle ohřeje a často dosahuje i lehkého varu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *