Akademie Na Scestí

Soranská městská rada spolu s Jeho Veličenstvem Coralem IV. a Derakinem jakožto velitelem rozvědky dávno zjistili, že ve městě i království jsou potřeba všechny typy lidských umů a schopností. Od těch výsostně prospěšných až po ty, o kterých se příliš nemluví, ale protože přežily mnohá staletí, je po nich bezpochyby poptávka.

Akademie Na scestí byla původně klasickou univerzitou připravující kněze, právníky, obchodníky a další běžné profese na životní dráhu. Postupem času přibyly i sice kontroverzní, leč žádané obory, které často doplácely na to, že jejich znalosti jsou předávány pokoutně a bez jakékoli možnosti autorizace. Díky tomu mnoho adeptů či adeptek lupičství, padělání či nekromancie skončilo za mřížemi nebo na hřbitově – jednoduše proto, že je učilo nějaké neschopné kopyto.

Z toho důvodu shromažďuje tento opravdu širokospektrální ústav všechny kvalitní jedince od léčitelů po lupiče, traviče či lehké děvy a je to jedno z mála míst, kde se na chodbách potká kněz s prostitutkou a předají si zasedací pořádky nebo oběžník o novinkách v osnovách.