Namid: Tassarth

Nejsevernější kontinent Namidu, skládačka (momentálně) 11ti států, na které si s poklidem shlíží Mlčenlivé hory.

Najdete tu jedenáct království, knížectví či hrabství (podle obvyklé hierarchie), respektive jedenáct poměrně stálých státních celků. Obyvateli jsou většinou skhurti a gromové, zastoupení ostatních ras už je nižší. Šotci či anshové jsou tu poměrně vzácní – protože obě rasy dávají přednost teplejšímu podnebí a tím pádem jižnějším oblastem Namidu.

Stojí za to zmínit se o státních hranicích. Ty jsou sice pevně stanovené (nebo kdysi byly), ale zasahuje zde okrajová magie a vrtošivé počasí. Sloupky a různá značení se tak posunují a státní hranice tudíž nejsou obvykle konkrétní čárou, ale jakýmsi pruhem o šířce 100 – 200 metrů. Někdy i více. Kromě mnoha právních nedorozumění – jednotlivé státy jsou na svoje hranice často dost háklivé, ale zároveň nejsou schopny o nich držet stabilní přehled – to někdy způsobuje problémy mezi samotnou hraniční patrolou. Nejsou zase tak vzácné případy, kdy se strážci zatknou nebo i zraní vzájemně, protože se jejich skupinky vzájemně považují za vetřelce.

Na samotném severu tvoří hranici samotného Namidu rozlehlý masiv Mlčenlivých hor. Není těžké dostat se na jejich kraj, ale pak už vás čeká rostoucí potenciál problému, protože se kromě náročného terénu blížíte k okraji dimenze a syrová magie nevyhnutelně sílí.

Na Tassarthu vám nepomohou tituly ani placky nebo glejty. Tady přežijete jen vlastními schopnostmi. Stejně tak, pokud jste například vyšetřovatel vyslaný cizím státem, nepočítejte s tím, že by vám pověření otvíralo dveře. Ty musíte otevřít rukou nebo sekerou. Ani jednotliví vládci s vámi nebudou jednat nijak výrazně ohleduplněji. Ovšem pokud se na vlastní chybou dostanete do vězení, už se očekává, že se dostanete ven na vlastní pěst.

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *