NAEFAR BASIC / NAEFAR FULL

 

Ačkoli nemám naprosto nic proti papírovým knihám, v případě dlouhodobě se rozvíjejícího příběhu umí být trochu problematické. Autorům ság a cyklů je často vyčítáno, že se v pokročilých dílech vyskytují nástroje či zákonitosti, které nebyly zmíněny předtím, ač by měly na příběh výrazný význam. Každý nový svazek totiž nevyhnutelně vrhá nové světlo na předtím napsané díly stejně jako na svět, ve kterém se příběhy odehrávají.
Tato okolnost je dána skutečností, že přes veškerou možnou autorovu snahu není možné stanovit, co všechno se “urodí” cestou ke konci příběhu. A u papírových vydání je navíc prakticky vyloučena možnost průběžného opravování či doplňování během pokračování v cestě příběhu.Ebooky a digitální materiály mohou být na rozdíl od pevné knihy materiálem “živějším”, pokud nejsou vázány na papírové vydání. Při zjištění problémů v pozdějších dílech není výrazný problém doladit chyby a nedokonalosti předchozích textů. Představte si místní ebooky jako program, který se stále vyvíjí a je průběžně vylepšován. Koupí získáváte nejen soubor, ale i přístup k celému jeho vývoji od začátku do konce – k aktualizacím. Stejně tak i k dalším informacím o světě, interaktivním mapám a obsahu nebo chování webu, který je běžnému návštěvníkovi uzavřen, protože některé stránky zkrátka vypadají jinak při normální návštěvě a jinak při přihlášení.

Naefar BASIC – zdarma

Naefar FULL – při koupi ebooku(ů)

Ukázky delších povídek a svazků, kratší texty komplet. Absence budoucích revizí nebo rozšíření.

Plné texty ke stažení ve formátech PDF, PDF optimalizované pro čtečky, EPUB a MOBI. Texty prochází s rozvojem světa revizemi, takže jedna koupě znamená trvalý přístup i k budoucím verzím textu.

 
Černobílé základní mapy bez přidaných funkcí,
stručné základní informace.
Interaktivní mapy a rozcestníky
odkazující na další informace – zpřístupnění dalších sekcí webu koupí ebooku (podrobné info u jednotlivých textů)
   

 

 

Komentáře