Naefar 01 Procitnutí do spiknutí

Na Namidu, jednom ze stovky světů tvořících Naefar, najdou mniši z kláštera Mořského slunce jednoho rána v zahradě mladého muže v bezvědomí. Je silně popálený a jeho oblečení ještě doutná, jako by se právě vrátil z hlubin pekla.

Muž s výcvikem, ale beze jména, vzpomínek a totožnosti.
Dostává se do nového světa, který má ale mnoho starých problémů.
Má strach ze svých snů, ale touží po odpovědích a vzpomínkách, které se v nich mohou skrývat…

Proč ho našli spáleného na zahradě kláštera?
Proč se mu zdá o místech, na kterých nikdy nebyl?
Proč ví, jak se jmenují jeho zbraně, ale nepamatuje si, že by je kdy držel v rukou?
Proč má ve společnosti starce, který dorazil do kláštera, zvláštní pocit odcizení i něčeho důvěrně známého?

Odpovědi snad opravdu ukrývá jeho mysl, která jakoby na něj sama volala.
Ale na sny pozor – stejně jako mohou noční můry občas dát tolik chtěné odpovědi, po těch velmi příjemných a uklidňujících občas přichází Procitnutí do spiknutí…

Ukázka ke stažení:

Z recenzí:

“Tempo knihy je hodně svižné a přechody v ději jsou velmi plynulé. Celý svět je plastický a reálně představitelný. Jednotlivé dialogy byly moc hezky vykreslené s adekvátní špetkou humoru. Popisů prostředí či fungování světa jste si prakticky ani nevšimli, protože byly zakomponovány velice rafinovaně a nenarušovaly plynulost příběhu. Prakticky nebylo místo, které by vás nudilo.”

Marie Peetuliska Daňková, Čteme české autory

“Pri čítaní máte pocit, že ste v reálnom svete, hoci viete, že nič skutočné nie je. Blúdite uličkami Soranu, občas vás okradne zlodej, inokedy skáčete zo strechy na strechu, aby ste sa vyhli nečakanému súboju. Obdiv pocítite aj k Naefaru a zaujímavej histórii jeho vzniku.”

Erika “Ena” Adamcová, FantasyPlanet

“Románová prvotina mladého spisovatele, to je pro čtenáře vždycky riziko. Obzvlášť když jde o českého autora, který si svou knihu navíc vydal samonákladem. Podobné pochybnosti může vzbuzovat i Procitnutí do spiknutí z pera Jonáše Jenšovského. A jak to nakonec dopadlo? Překvapivě dobře.”

Alžběta Švarcová, FantasyMag

“Kosmologie, do níž mohou čtenáři nahlédnout, je poutavá a poukazuje na to, že nás do budoucna rozhodně čekají další příběhy. Jonáš Jenšovský navíc v popisech světa používá příjemně barvité pasaáže, které působí až snovým dojmem – jsou hodně abstraktní a plné místy sice trochu hůře představitelných prvků, ale díky tomu vyvolávají v myslích čtenářů velice působivé obrazy.”

Zuzana “Daletth” Hartmanová, Děti noci

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
[et_pb_line_break_holder _i=”1″ _address=”0.6.1″ /]