Soran

“Capax semper receperint”*

*Schopní vždy vítáni. Motto na erbu Soranu

Hlavní město Machaje a sídlo Jeho Veličenstva Corala IV. Současně sídlo mnoha bratrstev, tajných organizací a dalších spolků včetně SVS – Soranského Výzvědného Syndikátu, tedy královské tajné služby. Soran je vnitřně rozdělen úředně na Staročtvrť, Chrámvěží, Řezkov, Umvýr a Nikdysvit. Technicky ho na několik částí a ostrůvků rozděluje Dwilgelinda, řeka, která zatím odolala veškerým samovolným i cíleným snahám o znečištění a z prozatím neznámého důvodu je stále téměř křišťálově čistá.

Vedení:

Coralus IV. In Gratia Dei – mladý král Soranu, který převzal vládu po šílenství svého otce, když Machaja delší dobu zásahy Ordinise Fela systematicky ztrácela úroveň království.

Sorath – arbitrině pro finance království, sestra Tyrose Archiváře

Tharan Rifter – arbitr pro magii

Tyros Archivář – současný ředitel Královské knihovny a bratr Sorath, arbitr pro kulturu

Therion Přímá čepel – vedoucí Cechu bojovníků, vyučující boje a taktiky na soranské Akademii Na Scestí a velitel Machajských ozbrojených složek.

Derakin Černá pěst – velitel Soranského Výzvědného Syndikátu, královské tajné služby

Místní rozdělení:

Staročtvrť – první a nejstarší část Soranu tvořící střední část města

Dwilgelinda – řeka protékající více toky městem, nadpřirozeně čistá z prozatím ne příliš známých důvodů.

Nikdysvit – čtvrť na severozápadě města, domov mnoha neřádů, nekalých živlů a pochybných organizací

Chrámvěží – čtvrť s chrámy, knihovnami, divadly a dalšími kulturními podniky ležící jihovýchodně od Staročtvrti, tedy naproti Nikdysvitu. Její střední koridor mezi chrámy tvoří hlavní cestu ke Crarthaku, sídlu krále

Crarthak – královská citadela na skále na jihovýchodě Soranu

Řezkov – obchodní čtvrť na jihu Soranu

Souhradí – vilová, zámková a hradní čtvrť, ve které se koncentruje soranská šlechta a pár obchodních magnátů. Hlavní tok a boční kanál Dwilgelindy ji odděleují od Chrámvěží a Staročtvrti.