Kolik sil se skutečně účastní princovy výpravy?

Zjisti víc

 

Brandon Sanderson: Zahradníci versus Architekti (Objevitelé versus snovači)

Pojďme si promluvit o objevitelích a snovačích. Tohle nás trochu přivádí k obecnému konceptu těchto lekcí, že rozdílní autoři píší odlišně. A až na několik obecných principů neexistuje jedna cesta, jak tohohle dosáhnout.

Kvůli kursu zavedu některé restrikce a budu vás nutit používat určité nástroje, abyste viděli, jestli pro vás fungují. Na konci lekce se můžete klidně rozhodnout, že vám to nesedne. Nástroji myslím metody psaní.

Osnova a její absence

Měli jste někdy učitele psaní nebo knížku o psaní, která vám říkala, že musíte mít osnovu? Občas na nějakou takovou narazíte, jiná vám řekne, že nikdy nemáte mít osnovu. O psaní Stephena Kinga uvádí, že to k ničemu není.

Je to proto, že lidé, kteří píší takové knihy…někdy jsou to skutečně skvělí autoři, O psaní od Stephena Kinga je vynikající a Stephen King je výborný autor. Každopádně taky říkal nepoužívejte psací skupiny a pár dalších věcí. A to jsou zkrátka nástroje, které používá. Různí autoři používají různé nástroje a neexistuje jedna cesta, jak napsat knihu. Což se nejlíp projevuje na konceptu objevitelů a snovačů.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *