Splní dávný Poutník úkol a ochrání korunu?

Zjisti víc

 

Juliette Wade: Ponořte se do světotvorby – role ve vládě 1/3

Wade: Dnešní téma jsou role ve vládě. A když říkám role ve vládě, tak myslím, jací lidé dělají co ve vládě, spíš než nějaká struktura vlády a jak jsou organizovaní ve větším měřítku. Stále se to tedy dotýká samotné struktury vlády, ale současně to trochu víc rozebírá, kdo ti lidé vlastně jsou a jaká je jejich role v tom, aby vláda samotná mohla fungovat.

A myslím, že je to pro světotvorbu velmi užitečné, minimálně proto, že musíte mít nějaké postavy. A ty se často nějaké vlády účastní.

Che: Jsou to dobré příběhové linky.

Wade: Takže když dáváte dohromady vládu vlastního světa, potřebujete nějaké nápady nejen ohledně toho, jaká je její struktura, ale potřebujete také uvažovat nad tím, kdo jsou lidé, kteří umožňují funkci té struktury.

Morgan: Ano. Můžete přijít s jakýmikoli zákony. Potřebujete ale taky vědět, jak jsou tyto zákony prosazovány, jak jsou lidé voleni pro tyto role, jaké mají reálně pravomoci a jaké tam hrozí různým osobám rizika.

Wade: Ano. A jaká jsou rizika korupce, jaké síly mohou korupci způsobit. Prvním je asi monarcha.

Che: Bože, ano. Miluju monarchii. Miluju Evropu, miluju architekturu a miluju šlechtu. Je to hloupé, ale je to tak.

Wade: Takže myslím, že většina z nás je obeznámena s myšlenkou, že tam bude dědičný panovník? A většina z nás je také obeznámena s tím, že když je to dědičné, bude se řešit otázka následnictví, jak se dá následnictví ovlivnit apod.

Morgan: Jaká je reálná role monarchy, jak vlastně monarcha ty věci ovlivňuje?

Wade: Jasně, správně. Ale potřebuješ znát to samotné právo.

Che: Může to nebo nemusí být konstituční monarchie.

Wade: A jakmile máš nějakou vládu, nějakou státní správu, tak vyvstává otázka, kdo ti lidé jsou a jak funguje jejich moc a jak také doplňuje tu panovníkovu.

Che: Musím říct, že když se nad tím zamyslíš opravdu do hlubin, tak mě napadá, jak moc skutečně promyšlených je hodně fantasy knih. Protože ty prostě jen hází krále a rytíře, šlechtice a šlechtičny. A nemyslím si, že vlastně nutně známe třeba i autora historické fikce, který by znal všechny různé tituly a pozice nebo způsoby vlivu takových lidí. Jako třeba někoho, kdo rozhoduje o zapalování krbů.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *