Co pomůže starému kostlivci od bolestí hlavy?

Zjisti víc

 

Jenna Moreci: 10 nejlepších rysů v dystopiích

Ahoooj všichni. Dneska rozeberu téma, které jsem skoro úplně vynechala, protože je hrozně těžké přijít prakticky s čímkoliv. Rozebíráme nejlepší rysy v dystopické fikci, jinak taky nalezení diamantů v řece průjmu. Než se nakrknete, neznamená to, že nemám ráda dystopie. Ve skutečnosti jedna z mých oblíbených knih celkově je dystopie. Jenže jak podle mě dobře víte, kategorie YA čapla dystopii a utekla s ní.

Vyšlo tolik knih na totožné téma a spousta fakt dobrých rysů dystopií je už hrozně únavná. Ale vzala jsem si za úkol najít ty lesklé kamínky dystopie, které osobně miluju a necítím, že jsou vyvařené. A dneska se s váma o ně podělím. Chvilku to trvalo, ale jsme tady a to se počítá.

(promo na World Anvil)

Číslo jedna: “Nandejte jim to”

Cítím, že tohle je hlavní důvod, proč kdokoli čte dystopii. Nenávidíme Autority a chceme, aby je někdo sejmul. Hlavní premisa dystopie je nespravedlivá společnost. Takže lidé jdou obvykle do tohohle žánru, protože někoho nenávidí, chtějí, aby jim někdo zatopil. Zatopit autoritě je klasické téma, které nikdy nezestárne, protože nikdy nepřestane být relevantní. Autorita je často zkorumpovaná a nechává každého mimo ve zranitelné pozici.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *