Splní dávný Poutník úkol a ochrání korunu?

Zjisti víc

 

Originalita

Neexistuje nic nového.

Ale vymyslím originální příběh, i kdyby mi to mělo trvat až do tepelné smrti celého vesmíru.

Ach. Být originální. Svatý grál spisovatelů. A jsme tu od toho, abychom jim pomohli vymyslet skutečně.

Ve skutečnosti mám svůj vlastní velmi originální příběh.

Podívejte se na postavu, která se vydává na epickou cestu poté, co zjistí, že je vyvolená tajemnou vyšší mocí. Na své dobrodružné cestě navštíví podivná a úžasná místa, potká řadu divokých postav, z nichž některé hlavnímu hrdinovi pomáhají, a nakonec hlavní hrdina zachrání svět.

Jo a záporáci jsou z říše zla, kterou vede postava podobná temnému lordovi.

Původní příběh, nekrást!

Ale počkat. Ten už existuje. No do háje.

A je po mém prvním nápadu být opravdu originální. Ale nebojte se. Jsem si jistý, že ostatní začínající spisovatelé na tom budou nakonec mnohem lépe.

Originalita je dost náročná

Vytvořit skutečně originální koncept je ve skutečnosti velmi snadné, zejména pokud má spisovatel jiskru tvůrčího génia. Ve skutečnosti, pokud spisovatel nechrlí stránku za stránkou omračující svou originalitu, pak není vůbec dobrým spisovatelem.

Ve skutečnosti je to hacker! To nejhorší, co může spisovatel být. Tedy, víte, jiný než chudý.

Pokud má spisovatel potíže s vymýšlením originálních nápadů, pak by měl samozřejmě zpanikařit a propadnout tvůrčí krizi, než se stáhne do pevnosti z vlastního ega. Protože být spisovatelem znamená být originálním tvůrčím géniem, který se vysmívá prostým plebejcům a jejich hloupému vkusu. A to bez námahy.

Originalita vrací úder

I spisovatelé amatéři by měli začínat s něčím, co má extrémně vysoké nároky. Pak poznají, jak je originalita ve skutečnosti snadná. Takové vznešené ambice rozhodně nevystavují nové spisovatele neúspěchu tím, že jim dávají nerealistická očekávání, jak obtížná je skutečná originalita.

„Jsem moc avantgardní pro něco tak vyčpělého jako je konzistentní zápletka.“

Je také velmi důležité, aby se originalita zdůrazňovala jako znak skutečného spisovatele na rozdíl od pochopení základů psaní příběhu. Diváci totiž milují příběhy, které jsou super originální, zejména pokud jde o to, že jsou nestrukturovaným zmatkem, který je nemožné sledovat.

Ale hej. Nemohou si stěžovat, protože to ještě nikdo neudělal. Skutečná originalita se nikdy nemůže vymstít tím, že by byla pro konvenční publikum příliš cizí. Všichni víme, že originalita se vždycky promítne do tržeb, zatímco Samey Drake nikdy nenajde úspěch.

„Promiňte, pane Isekai. Celý  Váš žánr nikdy nic nevydělá!“

„Tak jak je možné, že se tak prodáváme?“

Proto jsou šablonovité romantické romány nechvalně známé tím, že se neprodávají dobře. Skutečná originalita však nikdy nemůže poškodit šanci díla na popularitu bez ohledu na to, jak moc je dílo divné, nikové a nevkusné pro mainstreamové publikum.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *