Alexa Donne: 10 toxických přesvědčení, která jsou totálně k ničemu 1/3

Ahoj všichni, tady Alexa Donne. Dneska se budeme bavit o některých naprosto toxických autorských a publikačních přesvědčeních, která skutečně nenávidím. Sama jsem je mnohdy zastávala, nijak vám nepomohou a jde obecně o nezdravé myšlenky a velmi nezdravé přístupy. Vedou hlavně k nezdravému chování a přístupu a zkrátka vám budou jen škodit.

Buď vám budou komplikovat psaní, nebo vydávání – případně oboje – nebo vás minimálně nebude mít nikdo rád. Nikdo nemá rád práci se snobským kreténem.

Hra s nulovým součtem

Tahle hrací mentalita přivádí soutěživost na úplně novou úroveň, která je naprosto nepřirozená. Budeme mluvit i o žárlivosti a ta je částí tohohle přístupu. Je však rozdíl mezi žárlivostí, která zraňuje vás, a tou, která ubližuje dalším lidem. A právě tohle je žárlivost, která ubližuje ostatním. Protože si vlastně vezmete do hlavy, že úspěch ostatních lidí vás aktivně a cíleně drží zpátky, takže nemůžete dosáhnout toho samého.

Takže s nimi soutěžíte, nenávidíte je a v některých případech vidíte i lidi, kteří kvůli tomuto přesvědčení jdou po jiných lidech. Je to naprosto sebestředné, ale také je v tom prvek strachu. Protože je v tom také myšlenka, že když někdo další získal smlouvu na knihu a jsou jako já, píšou něco podobného jako já, případně jsou v něčem lepší než já – většinou se s nimi na nějaké úrovni spojíte – tak mi něco vzali, jsou hrozní, nenávidím je a jsou to moji nepřátelé.

O takových lidech potom drbou a různě je společensky vylučují. Tohle jsou jasně projevy, kdy se někdo právě s touto mentalitou cítí ohrožený kýmkoli z podobné oblasti. A místo toho, aby ho prostě uvítal se společné komunitě, tak když už tě rovnou nezabiju, tak tě aspoň vyhladovím. Takže nebudeš stejně úspěšný.

Tohle je možná ten nejhorší způsob myšlení, na jaký můžete vůbec najet.

Srovnávání a zoufalství

Tomuhle říkám srovnávací zloděj vlastní spokojenosti. Už jste o tom možná kdysi slyšeli a naprosto to platí. Sama k němu inklinují a dělá to i mnoho dalších lidí a většina z nás k tomu tíhne naprosto přirozeně. Musíte s ním ale bojovat, protože tohle je případ, kdy žárlivost poškozuje hlavně vás a může vás postupně sežrat uvnitř i zvenku.

Tohle je nastavení o neustálé hře na srovnávání. Většinu času totiž nemáte oči na vlastním papíru, protože se neustále srovnáváte s někým dalším. Proč mají oni tohle? Proč já nemůžu mít tamto? Není to fér, že to oni mají. Nebo jen základní Ah, jsou tak moc lepší než já, chtěl bych na tom být stejně.

 

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, vyberte si jednu z variant předplatného, nebo se přihlaste.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *