Author Level Up: Proč byste měli psát tehdy, kdy se na to necítíte?

Takže jste pozadu a myslíte si, že z vás žádná slova nevypadnou a dumáte nad tím, jestli vás to vlastně ještě zajímá. A jestli má vůbec sezení u té klávesnice nějaký smysl. Ukážu vám, jak daleko se můžete posunout jen tím, že si zvolíte sezení u té klávesnice. I kdyby to bylo jen na 5 nebo 10 minut.

Řekněme, že napíšete 500 slov. Pokud napíšete 500 slov za den, každý den, tak je to za týden 3 500 slov. Není to žádný zázrak, hlavně pokud s tím chcete do NaNoWriMo. Hodně lidí by to označilo za velmi malý objem. Ale pokračujme v jednoduché matematice.

Za měsíc je to stejným tempem 14 000 slov, za rok pak 168 000 slov. Průměrná novela má délku 50 000 slov. Pokud to vydělíme třemi, získáme za rok 3,36 novely. Což není za jeden rok zase tak špatné. Tohle bych klidně bral. Můžeme ale pokračovat ještě dál. Když to vynásobíme 10 za celou dekádu, skončíme, je to 33 novel, což znamená výdělečnou oblast.

No tak máte špatný měsíc nebo špatný rok. Vsadím se, že každý člověk, který tohle čte, by chtěl mít na svém kontě aspoň 30 knih. Právě proto si sedněte ke klávesnici a pište. I když je to těžké, i když nechcete. Protože za 10 let od této chvíle sami sobě poděkujete, že jste udělali právě tohle.

Zdroj: AuthorLevelUp

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *