K čemu vedly rizikové pokusy jednoho uznávaného druida?

Zjisti víc

Vivien Reis: 12 tipů, jak vymyslet název pro knihu

Jste připraveni pojmenovat svou knihu?

Dneska se budeme bavit o pojmenování vaší knihy, toho krásného knižního miminka. Pojmenování knihy může být vzrušující, děsivé, na nervy nebo jen emocionální. Většinou jde tak nějak o všechno najednou.

Ale nejdřív mi dovolte upozornit na zřejmý problém, protože titul Elysianské proroctví rozhodně není ideální. Byl to pracovní název, který s knihou zůstal a má v sobě bohužel slovo proroctví, které je trochu nadužívané. Ale člověk se pořád učí a vy se budete učit z mých chyb.

V první řadě musím zmínit důležitost titulu, protože spolu s obálkou je to to první, co váš potenciální čtenář uvidí. Je to tedy první možnost marketingu pro vaši knihu. Pokud titul nebude ladit s obsahem knihy nebo žánrem, pak propásnete obrovskou příležitost, aby vás vaše publikum našlo.

Dobrý titul je zkrátka důležitý a přímo ovlivňuje vaše prodeje. Takže následuje 7 věcí, které mějte na paměti, zatímco pro svou knihu vymýšlíte titul. Nejdříve ale 3 kroky, které můžete použít při brainstormingu.

O čem vaše kniha vlastně je?

Udělejte si seznam čehokoli, co vás napadne. Témata, zvláštní slova, města, nebo nejlépe chytlavé fráze. Miluju nacházet tyhle malé narážky/easter eggy. Velice se hodí požádat své betačtenáře, jaké si oblíbili hlášky a fráze. Někdy je to skutečné zlato pro titul knihy, vždycky zkouším najít titul knihy přímo uvnitř textu. Je to malý easter egg a je super, když ho najdu.

Vypůjčte si některá klíčová slova

Mějte na paměti klíčová slova knižních nebo filmových titulů, která vás zaujmou a přidejte si je na seznam. Pamatujte si, že nikoho nekopírujete, jen hledáte nějakou inspiraci. Stejně tak si dejte pozor během dne na věci, které vás zaujmou, slova, která máte rádi. A přimíchejte je do seznamu, který si vytváříte. Pak jich několik zkombinujte, buďte tvořiví a nechte si ty jednotlivé nápady projít hlavou a nechte je vřít během další fáze editování.

Tohle často úplně stačí na to, aby vám mezi všemi možnostmi vyskočila jedna, která se vám bude opravdu zamlouvat.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

AuthorKristenLamb: 7 smrtelných hříchů prologů

AuthorKristenLamb: 7 smrtelných hříchů prologů

Prologovat nebo neprologovat? Toť otázka. Prology získaly během let špatnou reputaci, zvláště mezi agenty, kteří je obvykle nenávidí. Proč? Protože až příliš mnoho autorů je nepoužívá správně a právě to jim zadělalo na problémy - autorům i prologům. Z tohohle důvodu...

WordNerds: Jak se během psaní vyhnout tlaku

WordNerds: Jak se během psaní vyhnout tlaku

Psací propad jsem měla opravdu dlouhou dobu. A jak se teďka z té jámy hrabu zase nahoru, uvědomila jsem si, že na svoje psaní kladu hodně nároků a tlaku. Na samotný proces, na knihy, na kterých pracuju, a celé se to stalo trochu ubíjející. Takže dneska vám trochu...

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *