Writer´s Relief: 5 dovedností úspěšných autorů pro hospodaření s časem

Pro mnoho autorů může být velkou výzvou vybalancovat jejich práci, rodinný život a psací cíle. Pro úspěch je důležité, aby se autoři naučili několik schopností time managementu. Víme, že jste vytížení, takže jdem rovnou na to. Tady je 5 klíčových dovedností organizace času úspěšných autorů.

Získejte nad svým časem kontrolu

Změřte si vlastní čas a nejspíš budete překvapeni zjištěním, že svoje hodiny nevyužíváte tak efektivně, jak jste si mysleli. Časosledující aplikace jako Toggl vám mohou pomoci zjistit, proč se pořád cítíte vytíženi, ale nikdy nic nedoděláte.

Delegujte

Pravda, nemůžete svoje psaní hodit na někoho dalšího, ale úspěšní autoři vám řeknou, že psaní, no, je jenom asi 80% bitvy o publikaci. Těch posledních 20% je čistě o dodání psaní do rukou pravého agenta nebo editora. Delegujte zdlouhavý a náročný proces výzkumu správného podání někomu jinému, třeba Writers Relief. A když jste u toho, nechte občasnou večeři na lokální restauraci.

Festina lente

Známá fráze doslova znamená “Pospíchej pomalu.” Přijměte myšlenku, že můžete žít naléhavý život bez pocitu stresu a obtížnosti. Buďte vytížení, ale buďte klidní.

Technika Pomodoro

Tahle časová technika pochází z italského slova pro “rajče”. Nastavte si časovač tak, aby vám připomněl pauzu 3 – 5 minut za každých uplynulých 25 minut. Je to super způsob jak udržet soustředění a maximalizovat psací čas.

Vtipná okolnost: Technika rajčete byla nazvána po kuchyňském budíku ve tvaru rajčete. Soustřeďte se jen na jednu věc v jeden čas.

Nemultitaskujte

Když píšete, pište a nevěnujte se ničemu jinému.

Zdroj: WritersRelief

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *