Která ze dvou technologí dokáže přežít sama o sobě?

Zjisti víc

 

 

Natalia Leigh: Tipy pro realistické psaní koní

Ahoj všichni, tohle téma bylo už několikrát vyžádáno, takže jsem fakt ráda, že na to došlo. Dneska tedy několik tipů o tom, jak realisticky psát koně.

S koni jsem byla nějak spojená od dětství, poprvé jsem o nich něco psala, když mi byly asi 2 roky a totálně jsem si je zamilovala. Mám za sebou spoustu let ježdění i jako instruktor, starala jsem se o stáje. Dneska mám vysloužilého koně, na kterém už nejezdím, ale je to prostě kamarád.

Už jsem se tomu tématu několikrát věnovala, ale hodně lidí mi psalo ohledně realistického psaní o koních. Protože na ně hodně narazíte třeba ve fantasy, historických románech i věcech ze současnosti. Vždycky, když pro klienty něco opravuju, tak si často řeknu hele, tohle není úplně přesné, takhle koně nefungujou.

Takže dneska pro vás mám asi 6 tipů na věci, které brát na vědomí, pokud máte koně právě ve své knize. Ve světě koní se nikdy nepřestanete učit, pořád je něco nového, každý den zjistíte nějakou novou věc.

Kopání koní je nesmysl

Tohle mě dostává naprosto pokaždé. Lidé si totiž myslí, pravděpodobně vlivem válečných filmů nebo starých westernů, že když skočíte na koně, tak je prostě začnete kopat a rozjedete se. A že to je jediný způsob, jak donutit koně k pohybu.

Něco vám řeknu. Naprostá většina koní, se kterými jsem za svůj život pracovala, by mě při takovém postupu ve vteřině shodila na zem. Rozhodně na ně nepotřebujete vyskočit a začít je kopat. Zvláště tehdy, když je kůň jen trochu trénovaný, rozhýbe se jen na lehké pobídnutí nohou.

Takže až na případy, kdy se děje něco opravdu hrozného a potřebujete odněkud utéct skutečně jak o život, potřebujete jen velmi jemné stisknutí a pobídnutí a kůň se dá do pohybu.

Dokud to tedy není absolutně nezbytné, není takový postup od postavy vůbec potřeba. Ještě jedna věc, kterou hodně vidím hlavně ve westernech. Postava se dostane do sedla a plácne otěžemi a řeknou koni vpřed.

Někdo může koně takhle vytrénovat, protože je můžete naučit opravdu mnoha, mnoha věcem a to mnoha způsoby. Nikdy v životě jsem ale nejela na koni, který by se rozjel po plácnutí otěžemi.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *