Která ze dvou technologí dokáže přežít sama o sobě?

Zjisti víc

 

 

Alexa Donne: 7 běžných omylů, které provádí noví autoři

Dneska si rozebereme sedm častých omylů, kterých se noví autoři dopouštějí. Pokud jste se zrovna rozhodli napsat novelu a jste v procesu noví, nejspíš jste se některých z následujících omylů už dopustili. Doufám, že jejich identifikováním můžete začít také pracovat na jejich nápravě, abyste se jim do budoucna vyhnuli. Buď rovnou v draftu, nebo v rámci revizí. Dobrá zpráva je, že se to všechno dá napravit.

Infokupy

Tohle je něco jako hvězdokupa ve vesmíru, akorát je to plné informací. Tohle vzniká, když hlavně na začátku knihy nacpete do textu obrovskou informací o světě a dalšího informačního pozadí. Když začnete první stránku a vaše postava celé tři odstavce představuje sebe sama, odkud pochází a jak se cítí, to je infokupa.

Často se to týká taky informací o světě, ve kterém se příběh odehrává. Váš čtenář nepotřebuje znát veškeré mechanismy vašeho světa, a jak to funguje hnedka od začátku. Tyhle informace postupně odhalujte v průběhu celého příběhu pomocí aktivních a zajímavých scén a dialogů vašich postav.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *