5 způsobů, jak podpořit autora

Bookishpixie: 5 způsobů, jak podpořit vašeho oblíbeného autora

Ahoj, úžasná komunito, jsem Ava Jae, tohle je Bookishpixie a dneska se budeme bavit o pěti způsobech, jak podpořit svého oblíbeného autora.

Okomentujte knihu

Které jste četli. Když jsem poprvé začala komentovat, myslela jsem si, že když nemám platformu, tak na komentování moc nezáleží. Ale to byl omyl. Nepotřebujete zajetou platformu nebo obecně platformu na to, aby všechny vaše komentáře stály za postování. Každý komentář autorům pomáhá, ať už dobrý, špatný nebo něco  mezi, protože to pomáhá rozšířit povědomí. Taky to pomáhá důvěryhodnosti.

Jsou čtenáři, co se na komentáře koukají opravdu důkladně, než se rozhodnou, jestli si knihu koupí nebo ne. Další důležitá věc je postovat komentáře na více míst. Tohle je něco, na čem sama pracuju, protože jsem měla ve zvyku komentovat jen na svém blogu na Goodreads. Ale od doby, kdy jsem si uvědomila, že je opravdu nápomocné postnout stejný komentář na více stránek, protože ne každý se dívá na Goodreads a ne každý se zjevně kouká na můj blog.

Ale někteří nakupují na Amazonu a další lidé na Barness a Noble a pomáhá to, když je váš komentář na všech místech.

Mluvte o ní a doporučujte knihu často

Šeptanda je výborný nástroj i tehdy, když nekomentujete. Můžete svým autorům pomoci jednoduše povídáním o jejich knize, ať na Twitteru, Tumblru, osobně nebo na jiných sítích. Každý malý kousek pomáhá. Nemůžu ani spočítat, kolik knih jsem si vybrala proto, že mi je doporučili přátelé na Twitteru nebo někde jinde. Takže když se vám kniha líbí, mluvte o tom, doporučte ji kamarádům, doporučte ji komukoli, kdo hledá svazek. Zkrátka nebuďte zticha.

Zviditelněte ji

Existuje několik cest, jak tohle provést. Můžete nechat na knize obálku a číst si ji na veřejnosti. Jestli máte book swag, můžete přidat nějaký špendlíky a placky jako tady a náramky. To samé, když máte záložky. Viděla jsem taky lidi, co dělali fanarty a postovali je online, což je jako podpora pro knihu fakt super. Existuje spousta cest, jak ukázat vaši podporu konkrétním knihám jak veřejně, tak online.

Kupte si tu knihu

Tohle se může zdát jako zřejmě, ale jestli máte knihu opravdu rádi, kupte si ji nebo jestli si myslíte, že ji budete mít rádi, kupte si ji. Nebudu zabíhat do pekla pirátění, ale když ji vidíte online zdarma ke stažení, je to nejspíš ilegální a nijak tím autorovi neprospějete. Každá koupě autorovi pomáhá, takže jestli máte rádi knihu nebo autora, nebo zkrátka chcete jen podpořit autory, kupte si jejich knihy.

Dejte jim najevo, že se vám jejich knihy líbí

Kdysi jsem často váhala, než jsem knihu někde zmínila, abych jim dala vědět, že se mi to líbí, protože jsem si myslela, že je to pro ně spíš nějak otravné. Malé tajemství – vůbec neotravujete, když autorovi řeknete, že se vám to fakt líbí. Autoři jsou normální lidi, mají vrcholky i dna a mají dobré a špatné dny a nikdy nevíte, kdy to malé sdělení “Hele, fakt se mi to líbilo.” prosvětlí jejich den.

 Takže se nebojte dát to najevo, když jste si knihu přečetli a líbila se vám. Protože vám slibuju, že je tohle neunaví.

Zdroj: Bookishpixie

 

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *