Jak udržet mýty v chodu i při problémech?

Zjisti víc

 

 

Vivien Reis: 12 tipů, jak vymyslet název pro knihu

Jste připraveni pojmenovat svou knihu?

Dneska se budeme bavit o pojmenování vaší knihy, toho krásného knižního miminka. Pojmenování knihy může být vzrušující, děsivé, na nervy nebo jen emocionální. Většinou jde tak nějak o všechno najednou.

Ale nejdřív mi dovolte upozornit na zřejmý problém, protože titul Elysianské proroctví rozhodně není ideální. Byl to pracovní název, který s knihou zůstal a má v sobě bohužel slovo proroctví, které je trochu nadužívané. Ale člověk se pořád učí a vy se budete učit z mých chyb.

V první řadě musím zmínit důležitost titulu, protože spolu s obálkou je to to první, co váš potenciální čtenář uvidí. Je to tedy první možnost marketingu pro vaši knihu. Pokud titul nebude ladit s obsahem knihy nebo žánrem, pak propásnete obrovskou příležitost, aby vás vaše publikum našlo.

Dobrý titul je zkrátka důležitý a přímo ovlivňuje vaše prodeje. Takže následuje 7 věcí, které mějte na paměti, zatímco pro svou knihu vymýšlíte titul. Nejdříve ale 3 kroky, které můžete použít při brainstormingu.

O čem vaše kniha vlastně je?

Udělejte si seznam čehokoli, co vás napadne. Témata, zvláštní slova, města, nebo nejlépe chytlavé fráze. Miluju nacházet tyhle malé narážky/easter eggy. Velice se hodí požádat své betačtenáře, jaké si oblíbili hlášky a fráze. Někdy je to skutečné zlato pro titul knihy, vždycky zkouším najít titul knihy přímo uvnitř textu. Je to malý easter egg a je super, když ho najdu.

Vypůjčte si některá klíčová slova

Mějte na paměti klíčová slova knižních nebo filmových titulů, která vás zaujmou a přidejte si je na seznam. Pamatujte si, že nikoho nekopírujete, jen hledáte nějakou inspiraci. Stejně tak si dejte pozor během dne na věci, které vás zaujmou, slova, která máte rádi. A přimíchejte je do seznamu, který si vytváříte. Pak jich několik zkombinujte, buďte tvořiví a nechte si ty jednotlivé nápady projít hlavou a nechte je vřít během další fáze editování.

Tohle často úplně stačí na to, aby vám mezi všemi možnostmi vyskočila jedna, která se vám bude opravdu zamlouvat.

Zbývá vám ještě 70 % článku.
Chcete-li pokračovat ve čtení, přihlaste se k odběru newsletteru nebo zalogujte.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Upozornění: Veškeré návody, tipy a rady ohledně psaní je na místě brát právě jako rady a tipy, nikoli neotřesitelnou pravdu vytesanou do kamene. Je možné je porušovat a mnoho úspěšných autorů to dělá. Prvním krokem k funkčnímu porušení pravidla je však jeho dobrá znalost aneb Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit;-)

Související články

Chris Fox: Ta nejhorší psací rada, jakou jsem kdy dostal

Chris Fox: Ta nejhorší psací rada, jakou jsem kdy dostal

Dneska se budeme bavit o nejhorší psací radě, jakou jsem kdy dostal. Nedávno jsem se zaobíral tou nejlepší, která byla dokončit tu zatracenou knihu. To byla ta nejlepší, jaká se ke mně kdy dostala. Tedy dostat sama sebe ze zóny pohodlí a donutit se tu zatracenou věc...

Vivien Reis: 6 důvodů, proč psát povídky

Vivien Reis: 6 důvodů, proč psát povídky

Povídky. Jsou vůbec k něčemu? Absolutně ne. Ne, jen si dělám srandu. Tak to pojďme zjistit. Dnes se tedy budu věnovat důvodům, proč si myslím, že byste měli psát povídky. Kdybyste se mě ještě před pár lety zeptali, jestli považuju povídky za užitečné, řekla bych vám,...

Líbí se ti článek? Lajkni, sleduj, sdílej, ať ti nic neuteče.

Jestli ti dokonce nějak pomohl v psaní nebo tě přivedl na nějaké další myšlenky, zvaž podporu webu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *